En Temiz, En Pratik: DURASQUARE

En Temiz, En Pratik: DURASQUARE
Tarih :
03/07/2019
| Kategori : Vitrifiye

Üzerimize giydiğimiz kıyafetler gibi bir çok alanda moda kavramının mevcut olması ister istemez tüketici hayatımızdaki tercih ve yönelimlerimizi etkiliyor. Etkilemekle kalmayıp hayatımızın bir parçası oluyor. Kullandığımız teknolojik aletlerden, okuduğumuz kitaplara kadar; dinlediğimiz müzikten mutfakta pişirdiğimiz yemeğe kadar bu etki günlük yaşantımızın o kadar içinde. Gel gör ki bu moda çılgınlığına direnen belli başlı marka ve yapılar var mutlaka. Onlardan biri de hiç şüphesiz; banyo ürünleri...

Aslına bakarsanız tüketim dediğimiz macerayı tüketici olarak yönettiğimizi sanırız. Öyle ya cebimizdeki parayla satın aldığımız mal, ürün ve hizmet bizim kararımızla alınır. Lakin biz o satın alma işleminin hayalini bile kurmadan önce dev endüstrilerdeki karar vericiler, bu satın alma sürecini yönlendirecek bir çok etkiyi içinize kadar sızdırmıştır bile. Moda o dönem nasıl bir buyruk salık veriyorsa yönelimler de o doğrultuda yol alır. Bu uzayıp giden yol her zaman tüketicinin yararına mıdır? Tartışmak gerek...

Evimizde kullandığımız bir çok eşyanın da bu şekilde üretici-tüketici çizgisinde uzun bir yolu vardır. En çok üzerinde durulması gereken ve moda anlayışı her ne olursa olsun kendi özgün ve olması gereken çizgisini bozmaması lazım gelen bir alan vardır ki o da banyodur. Banyo alanı kişinin keyif alanı olmakla birlikte hijyenik olması gereken başlıca alandır evlerimizde. O yüzden moda anlayışına uyacağız diye hijyenden ödün veren tasarımları seçtiğimiz anda sefa cefaya dönüşebilir ki sormayın gitsin.

Kural olarak öncelikle banyo ürünleri kaliteli ve amacına uygun malzemeyle üretilmiş olmalı ki gözümüz arkada kalmasın. Doğal ya da yapay malzeme kullanılması tercihe göre değişebilir lakin kalite standardından kesinlikle vazgeçilmiş olmamalıdır.

Diğer önemli kural da ürünün işlevselliğidir. Yani seçtiğimiz üründen sağladığımız faydadır. Biraz iktisadi normlara benzemiş olabilir bu cümle. Ama önemli olan gerçek de şudur ki günün trendi her zaman en işlevsel ürünleri içermeyebilir. Bazen trend anlayışı çorba içmek isteyene çatal sunabiliyor. Aman ha çorba çatalla içilmez dikkat edelim.

Ürünümüz kalite ve işlevsellik testlerinden geçti ise pratik olma konusunda konuşabiliriz. Kaliteli malzemeden üretilmiş ürünümüzden aldığımız faydanın yanında; ürünümüzün kullanımı, temizliği, yerleşimi kullanım kolaylığı sağlamalı. Ebatı, kullanım esnasında sağladığı rahatlık, kullanım sonrasındaki hijyenik kalabilme ölçüsü zamandan ve kullandığımız enerji ve kas gücünden tasarruf ettirmeli.

Tüm bunlardan sonra şekil, tasarım, renk , kaplama ve desen gibi göze hitap eden kısımları konuşabiliriz.

Günlük hayatımızın merkez noktalarından biri olan banyo konusunda Duravit markasının çok önemli bir fikri var : DuraSquare. Bu seri her şeyden önce kaliteli ürünün kullanım farkını sunuyor tüketiciye. Duravit Starck 3 Etajerli Lavabo 85cm  gibi yüzeyi sırlı seramik çanak lavaboları, Duravit D-code Havlu Askısı  gibi krom kaplamalı banyo gereçlerini kullanınca diğer alternatifler pek bir eksik gelmeye başlıyor. Kullanım amacımıza uygun işlevsel tasarımları ile netlik sağlıyor ve pratik bir işlev sunuyor. Temizlerken zaman harcamamak, kas gücü kullanmamak ürünler için artı bir puan ve hassas dokular, soft bir şıklık stil hakkında tüm bilinenleri unutturuyor.

Tezgah üstü kullanımlar için tasarlanmış kaliteli lavaboların çokkenarlı bir çok modeli seçenekleriniz arasında. Daha küçük oda ve ofis gibi alanlarda da kuruluma uygun ve genişliğindeki oran isteneni vermek üzere tasarlanmış. Ayrıca D-code Ydek Tuvalet Kağıtlığı  gibi tamamlayıcı ürünler de bu olağanüstü tasarımın en zarif motifleri.

Aynı kalitenin başka bir meyvesi gibi dizayn edilmiş küvetler, metal konsollar, bide ve klozetler, armatürler size hakettiğinizden daha fazlasını vermek için yanıbaşınızda bekliyor olacak. Size de sadece bu muhteşem ve modası hiç bir zaman geçmeyecek olan yaratımları acilen tercih etmek düşüyor.

Kişisel alanımızı güzelleştirmek adına beğenimize sunulan bu mükemmel seri DuraSquare yaratıcılarına ve Duravit markasına teşekkür etmeliyiz. Iyi ki hayatımızı olumlayan bu özellikler var. Iyi ki Duravit var.

YORUMLAR


Yorum Yaz