Gömme Rezervuarlarda En Smart Yenilikler

Gömme Rezervuarlarda En Smart Yenilikler
Tarih :
09/02/2019
| Kategori : Vitrifiye

Son dönemlerde akıllı ev teknolojileri üreten firmalar en can dostumuz olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Çünkü yarattıkları konforlu yenilikler hayatımızın içerisine öylesine kolayca yerleşiyor ki bunun keyfini sürmekten başka çaremiz kalmıyor. Her insan evinde konforu maksimuma çıkmış bir hayatı hak eder. Bu firmalar bize bunu sunmaktan başka bir şey yapmıyor neredeyse. Bu yazıda bazı firmaların konforumuzu maksimize etmek adına geliştirdikleri smart teknolojili gömme rezervuar sistemlerinden bahsedeceğiz.

Rezervuarlar günlük yaşamımızın hijyen açısından olmazsa olmaz parçalarından olduğu çok önemli bir gerçek. Gerek evlerimiz, gerek iş yerlerimiz, bir çok yerde kullanılan önemli bir sistem. Değişen teknolojiler gömme rezervuarları da içine alarak büyümeye, gelişmeye, akılcı çözümler sunmaya devam ediyor. Bu konuda öncü firmalardan biri kesinlikle yurt dışı menşei GROHE. Grohe tasarladığı ve donanımlarla zenginleştirdiği smart teknolojili gömme rezervuarlar ile listenin başını çekiyor. Peki nedir bu teknolojilerin detayları? Biraz da ona bakalım..

Şu dönemde kullanmayı tercih ettiğimiz ev eşyalarının en önemli özelliği ne oluyor sizce? Tabi ki enerji tasarrufu. Bir malın üretilirken enerji tasarruflu parça ve teknolojilerle donatılması üretici firmaya da kazandırıyor, bizlere de... sonuç olarak bu ürünlerin en belirgin özelliği enerji tasarruflu olması. Amaç; az su kullanarak maksimum hijyen noktasına ulaşmak! Az enerji, çok iş! Kullanılan yedek parçalar bu amaca yönelik seçiliyor. Ayrıca akış limitleyici, fotoselli olması, ayarlanabilir su kullanımı özellikleri gibi artı özelliklerle tasarrufun hakkını da veriyorlar. Bu konuda Grohe Tectron Skate Fotoselli Gömme Rezervuar Kumanda Paneli örnek verilebilir. 

Öte yandan en tercih edilirlikli özellik de ürünün kolay montaj sunması. Artık tadilat tozları, kırık dökük montaj tecrübeleri stres kaynağı olmaktan başka bir işe yaramıyor. Lakin bu ürünlerin ankastre montaj gibi kolay ve pratik montaj sunması gözümüzü arkada bırakmıyor.

Fotoselli Kapak Sigma 10-12cm Gömme Rezervuar için, Parlak/Mat ise başka bir örnek ürün. Smart teknolojili gömme rezervuar alanında başka bir hatrı sayılır örnek. Bu mükemmel ürün GEBERİT tasarımı. 

Kumanda panelleri ile kontrol meekanizması kullanıcıya bırakılan dizayn harikası ürünlerin başka bir ortak özelliği de kesinlikle gözünüze de gönlünüze de hitap etmesi. Bir kere ürün donanımlarıyla size muhteşem bir performans sunarken; beyaz,krom, mat, siyah, altın ve yahut bu renklerin ikişerli karışı ile oluşan göz alıcı bir tasarımla sizi etkilemeyi başarıyor. Kaplama ve dış yüzey özellikleri uzun ömürlü olma konusunda kullanıcıya garanti vermekte ve kullanışlılık bakımından en üst düzey bir kaliteyi sunmakta.

Kullanmaya başladığımızda vazgeçmemizin imkansız olduğu bu smart teknolojili gömme rezervuar sistemleri hijyen konusunda şimdiye kadar görülmemiş bir standarda ulaştı bile. Önceden ayarlanmış programlarla 7/24 otomatik yıkama özelliği mi istersiniz, zamana ve kullanıcıya göre değiştirilebilir temizleme modları mı istersiniz? Hepsi mevcut ve içiniz artık hijyen bakımından çok rahat. Bu modlar ve ek özellikler kumanda ile aktive edilebilir ya da dilerseniz manuel de yapılabilir.

Genellikle ürünlerin aktivasyonu için küçük bir transformatör gücü yeterli. Ya düşük bir çalışma voltajı ile ya da pil ile çalışma sağlanabiliyor. 

Sadece dikkat etmemiz gereken küçük bir kaç hususa dikkat çekmek istiyorum. Öncelikle bu ürünleri sipariş ederken yanında tamamlayıcı ürün belirtilip belirtilmediğine dikkat etmeli. Bazı ürünler ancak bazı paröalar ile uyumlu çalışabiliyor. Bu sistemin de var olan arz ve talebi kısıtlamak değil, ürün kendini maksimuma çıkarıp, kullanıcı memnuniyetini mükemmel seviyeye getirebilmek için var olduğunu unutmayalım. Son olarak ürünün kullanım kılavuzunda belirtilen önemli noktaları ihmal etmeden yerine getirmek de son derece önemli. Akıllı teknolojili ürünler uzun ömürlü lakin sizin doğru kullanımınız ile daha da uzun ömürlü olacaktır. 

Geberit, Grohe gibi markalar bu smart teknolojilerin öncülerinden. Yaptıkları işlerde başarılar diliyor ve günlük hayatımızı böylesine güzelleştirip kolaylaştırdıklarından ötürü teşekkür ediyoruz. Ve de sizlere bu sistemleri kullanmanızı da şiddetle tavsiye ediyoruz. Eee hem akıllı, hem güvenli, hem sağlıklı, hem konforlu! Daha ne olsun!

YORUMLAR


Yorum Yaz